O mnie

Iwona Martynowska

Zajmuję się poradnictwem psychologicznym oraz pomocą w trudnych, kryzysowych sytuacjach, które w ciągu życia przydarzają się każdemu z nas.

Stale jestem ciekawa co wydarzy się jutro...Wypatruję, dociekam, szukam... Na sporo pytań w życiu znalazłam odpowiedzi, na wiele nadal poszukuję. 

Interesuję się szczególnie codziennym pokonywaniem własnych barier i ograniczających przekonań, a także odnajdywaniem w życiu tego co daje spełnienie – odnajdywaniem sensu….Staram się w skomplikowanych sprawach szukać prostych reguł i nieskomplikowanych rozwiązań. 

Jako rodzicowi szczególnie bliskie są mi tematy budowania mądrych relacji z dziećmi, jako żonie – z małżonkiem, jako pracownikowi… te związane z codziennymi wyzwaniami zawodowymi, jako człowiekowi, który codziennie budzi się z myślą, aby przeżyć nowy dzień jak najpełniej – wszystko co wiąże się z odnajdywaniem sensu….

Ty także pragniesz znowu cieszyć się życiem i pełnią swoich możliwości? 

Zapraszam do lektury mojego bloga

Doświadczenie

Kontakt z drugim człowiekiem nadaje życiu sens

Od wielu lat czerpię satysfakcję z kontaktu z drugim człowiekiem.

Jeszcze w trakcie studiów prowadziłam Grupy Wsparcia dla młodzieży ze szkół  średnich. Wyjątkową satysfakcję odczuwałam obserwując, jak osoby zalęknione, nieśmiałe bądź nieufne rozkwitały ze spotkania na spotkanie. To nie kontakt ze mną, ale z rówieśnikami przeżywającymi te same dylematy, dręczonych tymi samymi wątpliwościami czy problemami był kluczowy. Ja byłam tylko uważnym słuchaczem i bacznym obserwatorem – moderatorem grupy rozumiejącym jej proces, ale też szanującym indywidualność każdego z jej członków.

 

Dziś odkrywam na nowo jak ogromną moc mają w sobie przekonania, którymi się karmimy. Jak myśli potrafią nas zniewolić i zamknąć w kokonach lęku, smutku czy złości. Cieszę się gdy mogę towarzyszyć w przełamywaniu niechcianych nawyków i odnajdywaniu wewnętrznego spokoju.

 

W tej drodze do zmiany wykorzystuję techniki Racjonalnej Terapii Zachowania. Dostrzegam skuteczność tej metody w pracy z lękiem przed odrzuceniem, lękiem sytuacyjnym, przygnębieniem po stracie, w chorobie czy wypaleniu zawodowym.

Wybrane szkolenia i kursy

marzec 2018

Międzynarodowa Konferencja Pracy z Ciałem "SAPERE"

luty 2018

Kurs Racjonalnej Terapii Zachowania

październik-grudzień 2008

Kurs terapii krótkoterminowej

1992-1997

Psychologia/Uniwersytet Jagielloński

  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com