Szukaj
  • Moje myśli

Bądźże pępkiem świata


Tak bardzo chciałam nauczyć cię szacunku dla drugiego człowieka i zrozumienia tego, co kryje się za jego nieprzyjaznym czasem zachowaniem, że chyba zapomniałam przekazać Ci jak ważny w życiu jest szacunek dla siebie samej i dostrzeganie własnych potrzeb.

Tak bardzo skupiałam się na tym, abyś współczuła, że zapomniałam, jak ważna jest empatia i współczucie dla samego siebie.

Tak bardzo chciałam abyś uwierzyła w siebie…ale pewnie - jak sama mówisz - to ja byłam tą, która zbyt często rezygnowała ze swoich marzeń, w obawie że jest „niewystarczająco dobra” by po nie sięgać.

Dziś jest mi przykro, gdy widzę, jak przedkładasz czyjeś dobre samopoczucie ponad swoje własne. Jak rezygnujesz z rzeczy dla siebie ważnych, aby nie sprawiać kłopotu. Jak nie pozwalasz sobie pomóc, bo „nie chcesz być pępkiem świata”.

Czy wiesz, że w ten sposób wysyłasz światu sygnał, że nie jesteś ważna? Czy wiesz, że w ten sposób oddajesz swoją siłę? Tak bardzo boję się, że kiedyś stracisz szacunek do siebie samej, starając się z całych sił zadowolić innych.

Proszę zatroszcz się o siebie i wsłuchaj w swoje potrzeby. Zanim kolejny raz zadeklarujesz, że ….., zaoferujesz……, zgodzisz się na…… - odpowiedz sobie szczerze na pytanie „Po co to robisz?” „Co stracisz, jeśli przestaniesz?”. Niech to naprawdę będzie Twój wybór.

Podążaj za głosem serca, które zawsze będzie Twoim kompasem i pomoże zachować balans. Nie bądź lepsza dla innych niż jesteś dla samej siebie. Nie zyskasz w ten sposób sympatii, a stopniowo tracić będziesz poczucie własnej wartości.

Pamiętaj, że nie trzeba przepraszać za to jaka jesteś. Pęknięty dzban, który przepraszał tragarza za to, że przez jego nieszczelność zaledwie połowa wody zostaje doniesiona na królewski dwór usłyszał: „Nie przepraszaj. Czy nie widziałeś na ścieżce, którą codziennie przechodzimy pięknych kwiatów? Widziałem Twoje pęknięcie już dawno. Postanowiłem posiać kwiaty, a Dzięki Tobie regularnie je podlewamy i mogą cudownie wzrastać”.

Nie musisz być doskonała. Twoja niedoskonałość jest Twoją autentycznością. Czasem możesz odmówić, zdenerwować się, pokłócić… Nie wszyscy Cię polubią, ale Ci którzy zostaną przy Tobie – będą Cię cenić za to jaka jesteś. A Ty nawet nie zauważysz, jak dzięki Tobie rozkwitają.

12 wyświetlenia
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com