Szukaj
  • Moje myśli

Dokąd prowadzą marzenia?

Marzenia nadają kierunek naszym myślom i działaniom. Są drogowskazem, który skupia wokół siebie ogromny ładunek energii. Bo prawdziwe marzenia mają wielką moc. Mówi się, że same się nie spełniają, że to my pomagamy im się zmaterializować. I tak jest w istocie. Robimy wiele by osiągnąć cel. Podporządkowujemy im nasze działania, decyzje, wybory. Ktoś mi bliski powiedział kiedyś, że trzeba uważać o czym się marzy. Dlaczego? Bo marząc, pragnąc nie zawsze zdajemy sobie sprawę jaką konsekwencję poniesiemy my sami, a czasem także nam bliscy, kiedy marzenia wreszcie się zmaterializują…

Niedawno oglądałam film o człowieku, który marzył, by opłynąć samotnie glob. Wiele zrobił aby zrealizować to pragnienie. Zbyt wiele. Posunął się tak daleko, że odwrotu już dla niego nie było. Zagubił się, podjął po drodze decyzje, które później zaważyć miały na przyszłości jego bliskich. Sam znalazł się w sytuacji, z której nie potrafił wyjść z honorem. Postanowił umrzeć. Zostawił rodzinę…

Dziś ponownie wróciłam myślami do żeglarza, gdy oglądałam na dużym ekranie film o Withney Huston. O jej drodze do sławy, ale i ogromnej samotności i zagubieniu. Obie postaci łączyło to samo. Znalazły się w sytuacji, z której mogłoby się wydawać nie było odwrotu. Płynęły z falą, niesione zdarzeniami. Czy były szczęśliwe? Czy uszczęśliwiały ludzi wokół siebie?

A czym jest szczęście? Usłyszałam kiedyś , że szczęście = rzeczywistość – oczekiwania. Proste i piękne. Przyjmując rzeczywistość taką, jaka ona jest, można być szczęśliwym. Nie oczekując niczego „więcej” i niczego „lepiej”. Będąc i czując tu i teraz. Ale aby tak było, trzeba dobrze czuć się z samym sobą.

A jakie są Twoje marzenia? Do czego dążysz? Co chcesz uzyskać?

Jaki wpływ będzie to miało na twoje życie? Na Twoich bliskich? Na relacje, z osobami, które są dla Ciebie ważne?

Co jesteś w stanie poświęcić? Czy musisz cokolwiek poświęcać?

Czy jesteś szczęśliwy dziś ze sobą? Bo jeśli nie, trudno będzie Ci być szczęśliwym nawet, jeśli zrealizujesz swoje największe marzenia.


19 wyświetlenia
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com