Szukaj
  • Moje myśli

Jest szansa, że...

Zdrowa nadzieja nie oznacza, że "na pewno TAK", ani "na pewno NIE", ale "MOŻLIWE, ŻE" wszystko ułoży się dobrze. Dzisiaj, jutro, w moim życiu…Pomimo tego, że nie wszystko układa się po mojej myśli, że choroba, że samotność, że kolejne niepowodzenia, że nie rozliczyłam się z przeszłością, że… i że… Zdrowa nadzieja daje energię do działania. A za nią stoją dobre myśli. O sobie samym, o swoim życiu i o tym co mi się przydarza. I o tym, że wszystko ma swoje miejsce i czas.

Jak to się dzieje, że z taką łatwością przyswajamy sobie niekorzystne dla nas rytuały: narzekanie, zamartwianie się, rozpaczanie, czarnowidztwo? Co dzięki nim uzyskujemy? Czemu one służą? Wygląda na to, że uwielbiamy karmić się myślami: dlaczego tak zimno/ciepło, ciemno, nie mam siły, dlaczego mnie to spotyka. Znowu poniedziałek, znowu praca, znowu i znowu. Tyle zajęć, tyle problemów, tyle spraw na głowie. Na pewno… Nigdy…. Zawsze…. Muszę…. Powinnam…Wrośnięte w nas, trudne do wyplenienia myśli niczym chwasty panoszą się za naszym przyzwoleniem. Bezwiednie, mimochodem, zagłuszają resztki nadziei. Czy naprawdę nam z tym dobrze?

A może by tak spróbować myśleć dobrze. O życiu, o sobie samym, o innych ludziach. Bez zbędnych oczekiwań, koncentracji na tym co musi się wydarzyć albo co nie powinno mieć miejsca. Myśleć dobrze o chwili, która właśnie trwa. Próbować odnajdywać sens w tym co nam się przydarza w każdej minucie. Tu i teraz właśnie się dzieje. I niech ma się dobrze. Tylko ja mam wpływ na to, jak przeżyję dzisiejszy i jutrzejszy dzień. W złości, zatroskaniu, przerażeniu, czy w spokoju, zgodzie na to "co jest", w akceptacji, ale i z pomysłem i nadzieją na to co może wydarzyć się za chwilę. Z wydatkowaniem energii na to, na co realnie mam wpływ.

Z pewnością mam wpływ na to co rodzi się w mojej głowie. Odpędzam wszystko co mi nie służy, nie buduje i nie rozwija. Zastępuję myślami pełnymi nadziejami, myślami, które zaczynają się od „jest szansa, że…”

19 wyświetlenia
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com