Szukaj
  • Moje myśli

Ułuda doskonałości

Aktualizacja: 29 maj 2018

Nie jest dziś łatwo być niedoskonałym. Zewsząd otacza nas piękno, młodość, energia, sukces. W telewizji, radiu, gazetach gwiazdy udzielają pasjonujących wywiadów, opowiadają barwnie o swoich udanych związkach, fantastycznych relacjach z dziećmi, sukcesach i planach na przyszłość. Z ulicznych billbordów piękni herosi i młode boginie zerkają na nas obiecując „tak wiele za tak niewiele”. I Ty możesz odnieść sukces….. spełniaj swoje marzenia…. masz moc….

Dajemy się zwieźć tym pozorom szczęścia, luksusu i beztroskiej sielanki. Czasem za wszelką cenę staramy się upodobnić do kogoś, odważyć na szalony ryzykowny krok w pogoni za marzeniem, zatrzymać czas który nieubłaganie biegnie… A gdy to się nie udaje: gdy pomimo ogromnego wysiłku nie odnosimy spektakularnego sukcesu, gdy z trudem wychodzimy „na swoje”, gdy dostrzegamy, że najdroższe na rynku kremy nie wygładzają (choć obiecują) pierwszych i kolejnych zmarszczek, dopadają nas niszczące emocje. Pojawia się złość, nierzadko żal, zazdrość, rozgoryczenie, poczucie niesprawiedliwości. Czasem zaczynamy myśleć, że to z nami coś nie tak. Przecież wszyscy inni odnoszą sukcesy, wyglądają i ubierają się lepiej, ciekawiej spędzają czas, są szczęśliwsi, zawsze uśmiechnięci, bardziej zabawni.

Specjaliści pracują usilnie nad tym aby wyeksponować to na czym wszystkim nam zależy tak, aby wydawało się w zasięgu ręki. Kult piękna, elegancji, sławy… Radość, bliskość, harmonia….

Zwyczajna codzienność nie jest dziś modna. Starość jest wstydliwa. Życie bez spektakularnych sukcesów? Nieudane. Pokonywanie przeciwności – staje się tematem tabu.

Czy pomimo wszystko czujesz się spełniony?

Kogo widzisz gdy patrzysz w lustro?

Czym dla Ciebie jest doskonałość?3 wyświetlenia
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com