Szukaj
  • Moje myśli

W poszukiwaniu siebie (w) pracy

Aktualizacja: 29 maj 2018

Świat biznesu jest mi bardzo bliski. To moja praca, która wypełnia moje życie w 1/3. Pracuję z ludźmi, moje dni są wypełnione spotkaniami. O tych spotkaniach z zupełnie obcymi mi osobami chcę dziś opowiedzieć. Są one dla mnie ważne i zawsze robię wszystko, aby miały one też znaczenie dla moich rozmówców.

Rozmawiamy o zainteresowaniach, o wyborach, o decyzjach. Zawsze z zaciekawieniem wsłuchuję się w to, co słyszę. Niestety jednak, najczęściej słyszę przeczytane w poradnikach dla osób poszukujących pracy, wyuczone prawie na pamięć regułki. To dobrze – myślę. Przygotował się, zależy mu…. Ale wtedy tym bardziej rodzi się we mnie ciekawość poznania, kim naprawdę jest człowiek, który siedzi przede mną. Chcę poznać tę osobę. Muszę ocenić czy polubią go koledzy, czy będzie potrafił współpracować i czy ma w sobie energię i chęć do działania. Ale czy będzie miał tą motywację, jeśli praca, o którą się stara to nie ta wymarzona, wybrana świadomie, poprzedzona gruntowną analizą własnych zainteresowań, atutów, predyspozycji, ale jedna z wielu ofert, na które nie do końca świadomie odpowiedział?

W każdym takim spotkaniu szukam prawdziwości i autentyczności oraz szczerości i zawsze ona, choć nieporadna wygrywa z wyuczoną pewnością siebie.

Najbardziej jest mi przykro, gdy widzę niedopasowanie planów, marzeń do rzeczywistości… Kiedy widzę pięknego ptaka, który stara się otrzymać posadę w akwarium. A przecież ptak nigdy nie nauczy się pływać… Robię wszystko, aby pomóc ptakowi odkryć piękno w tym, że jest ptakiem, pokazać możliwości, jakie przez ptakami roztacza świat, pokazać konsekwencje, jakie dla niego niesie praca w akwarium…. Czasami się udaje.

Czym się interesujesz, co Ci sprawia radość, w czym jesteś dobry, co jest Twoim atutem?

Jakie wartości są dla Ciebie ważne w Życiu?

Czym się kierujesz podejmując ważne decyzje?

Z czym przychodzisz? Co masz do zaoferowania? Co Cię wyróżnia i co Cię napędza?


10 wyświetlenia
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Iwona Martynowska, Proudly created by Wix.com